به گزارش خبرنگار هزارماسوله چراغ راهنمایی و رانندگی از جمله علایمی است که تمامی مردم دنیا به خوبی با آن آشنا هستند و از آن برای فرار از ترافیک و جلوگیری از تصادفات درون شهری و خسارات ناشی از آن استفاده می‌کنند.

پیشرفت شهرها، افزایش تعداد خودروها و تنوع آنها از یک سو و استفاده روز افزون مردم از این وسیله نقلیه و ترافیک ناشی از آن از سوی دیگر، موجب شده عبور و مرور در شهرها و تقاطع خیابان‌ها بدون چراغ راهنمایی و رانندگی به راحتی امکان پذیر نباشد.

شهر زیبا و تاریخی پاوه با قدمت تاریخی بیش از ۳ هزار سال، به فاصله ۱۱۲ کیلومتری از مــرکز استان و ۴۵ کیلومتری تا نقطه صفر مرزی قرار دارد.

شهرستان پاوه از جمله شهرهایی است که با وجود ترافیک زیاد، چراغ راهنمایی و رانندگی در آن وجود ندارد.

شاید یکی از دلایل اصلی عدم نصب چراغ راهنمایی و رانندگی نبود زمین مسطحی در تقاطع خیابان های این شهر است که آنهم به ویژگی خاص جغرافیایی این منطقه و شیب زیاد دامنه کوههای آن بر می گردد که مسبب بافت منحصربفرد پلکانی آن شده است.
در شهرستان هزار ماسوله پاوه تاکنون هیچ راننده خودرویی و یا عابر پیاده ای در پشت چراغ قرمز توقف نکرده است و با وجود ترافیک شدیدی که در این شهر وجود دارد تنها از دو چراغ راهنمایی و رانندگی در این شهراستفاده شده است که آنهم در خیابان تکیه و و دیگری در اول شهرکه آنها نیز چراغ های چشمک زنی هستند که بدون استفاده هستند.

Related image

با اینکه این شهرستان با یکی از بزرگترین و مهم ترین معضلات شهری یعنی ترافیک دست و پنجه نرم می کند اما بکارگیری ابتدایی ترین راهکارها می توانند به کمک این شهر و حل مشکلات آن بیایند

هرچند می توان این را نیز اضافه کرد که طراحی میادین و چهارراههای هسته مرکزی شهر پاوه باعث شده که تاکنون نیاز مبرمی به نصب این چراغ ها نباشد هرچند که همه ما می دانیم نصب یکی از این چراغ ها در ورودی شهر و اجرای طرح چراغ قرمز در این محدوده تا حدودی می تواند از بار ترافیکی موجود کاسته و از خطرات احتمالی جلوگیری کرد